Ślub to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Ta piękna ceremonia to pod pewnym kątem skomplikowana operacja logistyczna, na którą z pewnością nie każdy jest gotowy. Operacja, która niejednej parze spędzała sen z powiek, i która niejednokrotnie stawała na krawędzi zrealizowania

          Każdy z nas na swoim weselu chce, aby goście bawili się jak najlepiej, żeby muzyka była wspaniała, jedzenie wyśmienite 

i tak dalej. Musimy jednak pamiętać, ze łatwo jest przelać tą szalę wypełnioną samymi znakomitościami, a wtedy... robi się bałagan.

          Mamy wszyscy prawo mieć swoje zdanie i z pewnością wielu się ze mną nie zgodzi, ale czasami od przybytku głowa potrafi rozboleć zwłaszcza, kiedy od nadmiaru atrakcji goście nie mają czasu na zabawę, albo gdy jedna z nich tak absorbuje uwagę zaproszonych osób, że parkiet świeci pustkami. Wśród wesel, w których dane mi było uczestniczyć zdarzyły się i takie.

Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw opisywanym powyżej zagrożeniom.

          Drodzy, przed wami fotokącik!

Cóż to jest takiego spytacie?! Jest to nowa usługa, którą dajemy wam zupełnie za darmo. Jeśli miałbym ją opisać w 2 słowach,

cóż; ekwiwalent fotobudki/lustra. Zabawa polega na tym, że fotograf wykonuje zdjęcia gościom w pojedynkę lub w małych grupach, po czym zdjęcia te poddawane są profesjonalnemu retuszowi cery, światła tak, aby stworzyć efekt zdjęć studyjnych. Zdjęcia te wykonywane są na tle fotograficznym. 

          Przewaga tej usługi jest taka, że to my mamy nad nią kontrolę pilnując, aby proporcja parkiet-atrakcja była odpowiednia. UWAGA, zdjęć tych nie wliczamy do ustalonego pakietu, są to zdjęcia zupełnie dodatkowe :)  

          Tak jak wspominałem, dobór atrakcji jest jednym z kluczowych składników w przepisie na udane wesele. I tak jak w kuchni przesadzić można nawet z najbardziej wyśmienitym dodatkiem, tak i tu, choćby najbardziej wysublimowana, ale zbyt nachalna atrakcja może skraść uwagę gości za bardzo. 

          W budżecie weselnym dodatkowe rozrywki potrafią zająć dość wysokie miejsca, dlatego czy nie warto zastanowić się, co tak na prawdę kluczowe jest na udanym przyjęciu weselnym? Wszak nasi rodzice i dziadkowie pamiętają z pewnością nie jedno wspaniałe wesele czy Sylwestra w remizie, czy sali wiejskiej. Zatem, co ma tak wielki wpływ?

          Pudło. Miałem na myśli raczej salę i wszystko co się z nią wiąże. I wielka wcale nie znaczy dobra. Należy dopasować wielkość sali do ilości gości tak, aby nie było ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno na parkiecie. Wszak w tłoku tańczy się nie wygonie, ale i zbyt duży luz na sali może peszyć bardziej nieśmiałe osoby. Pomiędzy blokami tanecznymi też coś się dzieje, więc wyborna kuchnia to kolejny fundament udanej imprezy.

          Drugi na mojej podkreślę subiektywnej, aczkolwiek popartej doświadczeniem i obserwacją liście jest muzyka. Zespół lub DJ (wedle gustu), nie ważne. Ważne, żeby był dobry... Mam kilka numerów w książce adresowej do takich właśnie osób. Dobry przyjmijmy DJ potrafi wyciągnąć

na parkiet najbardziej opornych, i zatrzymać na nim najbardziej zmęczonych. I o to chodzi, czyż nie? 

 

          Alkohol?? Alkochool!! Dobrze, jak goście mają wybór. Tu przychodzą Wam z pomocą drink bary, które są atrakcyjne, ale

dla zainteresowanych. Nie skradną atencji wszystkich na 45min, a jednak są miłym uzupełnieniem. 

          Lista takich punktów na liście płac jest długa, ale wspomnieć muszę, przez skromność na końcu o oprawie foto-video.

My, jakże niewidoczni i postronni na tej uroczystości, którzy nie mają większego wpływu w obraz jaki pozostanie wam po ślubie spełniamy

na mim jedną z ważniejszych ról, ponieważ do nas należy niezwykle odpowiedzialne zadanie. Uwiecznienie ulotnych chwil na nieśmiertelnych zdjęciach. DJ powtórzy utwór, wodzirej tak poprowadzi zabawę, żeby poszła zgodnie z planem. My, poza zarysem takiego planu nie mamy. Jest tylko jedna chwila, ułamek sekundy, na złapanie tej właśnie chwili. I wiesz co? jesteśmy w tym dobrzy ;) 

Dla tego planując wydatki na ślub rozważ proszę, czy warto jest ryzykować, czy lepiej zaufać profesjonalnym pasjonatom, freakom z aparatem :)